Artykuł

Kamil Borysewicz Mistrzem Europy w skokach!

Kamil Borysewicz został Mistrzem Europy w skokach na nartach wodnych za wyciągiem w kategorii OPEN. Zawodnik Augustowskiego Klubu Sportowego SPARTA tytuł wywalczył podczas zawodów w Mińsku na Białorusi.

Do finałów ME awansowało dwóch Polaków - Kamil Borysewicz (miał drugi rezultat eliminacji, 63,3 m) oraz Erwin Zawadzki (59,4 m). W decydującej o medalach rozgrywce reprezentant AKS Sparta oddał krótszy skok niż w eliminacjach, ale i tak to był najlepszy wynik konkursu finałowego. Polak skoczył 62 metry. Na podium stanęli obok niego dwaj Białorusini -  Nikita Papakul i Stsiapan Shpak. Erwin Zawadzki zakończył czempionat na szóstym miejscu.

Medaliści ME w skokach na nartach wodnych za wyciągiem – kategoria OPEN

1. Kamil Borysewicz - POLSKA (AKS Spart) – 62,0 m
2. Nikita Papakul – BIAŁORUŚ – 61,3 m
3. Stsiapan Shpak – BIAŁORUŚ – 60,9 m
------------------
6 .Erwin Zawadzki (POLSKA/ MOS Augustów) – 59,9 m

W konkursie skoków kobiet bardzo dobrze zaprezentowała się Zuzanna Polkowska (MOS Augustów). Nasza zawodniczka skokiem na odległość 39,8 m zapewniła sobie piąte miejsce.

Polacy (w składzie Anna Kazek, Zuzanna Polkowska, Kamil Borysewicz, Erwin Zawadzki, Dawid Kazek, Bartosz Pieczonka) dosłownie otarli się o medal w konkursie drużynowym (zgodnie z regulaminem liczone są w nim najlepsze wyniki eliminacji trzech zawodników z każdej reprezentacji, we wszystkich konkurencjach – skokach, jeździe figurowej i slalomie). Nasza drużyna zajęła 4 miejsce, przegrywając z Niemcami dosłownie o 6,5 pkt.

Medaliści ME – klasyfikacja drużynowa, kategoria OPEN.

1. Białoruś 8578,53
2. Słowacja 6835,67
3. Niemcy 6502,96
----------------------
4. Polska 6496,46

W niedzielę zakończenie mistrzostw Europy  w kategorii Open – finały jazdy figurowej i slalomu.

string(1901) "

" ["id"]=> string(4) "1465" ["intro"]=> string(241) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(43) "Kamil Borysewicz Mistrzem Europy w skokach!" ["url"]=> string(42) "kamil_borysewicz_mistrzem_europy_w_skokach" }