Artykuł

Medale Polaków w Pucharze Europy

W Augustowie przez dwa dni toczyła się walka w zawodach o Puchar Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem. Na podium stawali Polacy. I to wielokrotnie w różnych kategoriach. Poznajcie naszych medalistów.

SLALOM

Dawid Kazek z klubu Zefir Zbytom wygrał slalom w kategorii Open. O podium otarli się inni Polacy. Krzysztof Bernatowicz (Ski-Line Szczecin) był czwarty, a Martin Gruca (Zefir Bytom) piąty.

JAZDA FIGUROWA

Inny reprezentant bytomskiego Zefira -  Jakub Siedlarski – był trzeci w jeździe figurowej w kategorii U-15.

Wojciech Gogola (Zefir Bytom) rozdzielił na podium dwóch Białorusinów i zajął drugie miejsce w jeździe figurowej w kategorii U-19.

SKOKI

Zawodnicy miejscowego klubu MOS Augustów zdominowali rywalizację chłopców (kat. U-15) w skokach. Wygrał Konrad Zawadzki, a drugi był Jakub Sibicki.

Kamil Borysewicz (AKS Sparta) dał sporo radości kibicom wygrywając skoki w kategorii U-19. Na trzecim miejscu był Erwin Zawadzki, także z miejscowego klubu (MOS Augustów).

Krzysztof Bernatowicz wygrał skoki w kategorii Open. Zawodnik klubu Ski-Line Szczecin skoczył w finałowej serii 48,8 m.

W kategorii Open (skoki) na podium zobaczyliśmy także Polkę. Trzecia wśród kobiet była Małgorzata Rutkowska (AKS Sparta).

TRÓJKOMBINACJA

U-15 chłopcy
3. miejsce - Konrad Zawadzki (MOS Augustów)

U-19 mężczyźni
3. miejsce - Wojciech Gogola (Zefir Bytom)

Open kobiety
3. miejsce – Justyna Mazurkiewicz (Zefir Bytom)

Open mężczyźni
3. Miejsce – Krzysztof Bernatowicz (Ski-Line Szczecin)

***
Nie możemy zapomnieć o Jacku Naorniakowskim (kategoria Senior Men). Jako jedyny zawodnik wystartował we wszystkich trzech konkurencjach (slalom, jazda figurowa i skoki) pokazując znakomite umiejętności techniczne. Gratulujemy występu!

***
Pełnie wyniki zawodów dostępne są TUTAJ.

***

" ["id"]=> string(3) "510" ["intro"]=> string(248) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(33) "Medale Polaków w Pucharze Europy" ["url"]=> string(32) "medale_polakow_w_pucharze_europy" }