Artykuł

Medale polskich juniorów i seniorów na wakeboardowych Mistrzostwach Europy i Afryki

Cztery medale wywalczyli reprezentanci Polski podczas Mistrzostw Europy i Afryki w wakeboardzie i wakeskacie, które w niedzielę zakończyły się w Beckum (Niemcy).

Niedzielne finały rozpoczęły się od kategorii seniorskich, a w nich nasze zawodniczki i zawodnicy sięgnęli łącznie po trzy medale. Złoto w wakeboardowej rywalizacji kobiet (kategoria +40) wywalczyła Aleksandra Tomkowicz, a srebro Julia Wengrzyńska (obie z klubu Acroboard Łomianki). W tej samej kategorii wśród mężczyzn na najniższym stopniu podium znalazł się Marcin Maćkowski (Kartel Wieliczka).

3. Marcin Maćkowski (Polska)

Życiowy sukces w rywalizacji kobiet w wakeskacie (kategoria U19) osiągnęła Martyna Andrzejczak. Zawodniczka klubu Margo9 z Margonina została Mistrzynią Europy. Przed rokiem w Mediolanie na zawodach tej rangi Martyna była druga, a dwa lata temu w Egipcie zajęła trzecie miejsce.

Wakeskate U19 – kobiety
1. Martyna Andrzejczak (Polska)
2. Telma Cester (Hiszpania)
3. Irina Ignateva (Rosja)

Dwie Polki zobaczyliśmy też w finale kategorii U15 wakeboard, obie z podwarszawskiego klubu Acroboard Łomianki. Julia Łupij zakończyła zawody na czwartym miejscu, a Jagoda Kamińska na szóstym.

string(1495) "

" ["id"]=> string(4) "1472" ["intro"]=> string(198) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "png" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(85) "Medale polskich juniorów i seniorów na wakeboardowych Mistrzostwach Europy i Afryki" ["url"]=> string(83) "medale_polskich_juniorow_i_seniorow_na_wakeboardowych_mistrzostwach_europy_i_afryki" }