Artykuł

Dziewięć medali Polaków na Mistrzostwach Europy w Narciarstwie Wodnym za Wyciągiem!!!

Ze znakomitym dorobkiem medalowym kończy Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów w Narciarstwie Wodnym za Wyciągiem reprezentacja Polski. Łącznie nasi zawodnicy zdobyli dziewięć medali.

Mistrzostwa odbyły się w dniach 9-11 września na Jeziorze Szelment Wielki pod Suwałkami.

Medale Juniorów - ME w Narciarstwie Wodnym za Wyciągiem:

Złoty medal w skokach w kategorii U19 wywalczył Konrad Zawadzki (MOS Augustów).

1. miejsce – Konrad Zawadzki (Polska)
2. miejsce – Anton Antonau (Białoruś)
3. miejsce – Yahali Goldenberg (Izrael)

W tej samej kategorii i konkurencji (skoki, U19) wśród dziewcząt na podium stanęły dwie Polki - Idalia Woźniak (Ski-Line Szczecin) była druga, a Zuzanna Polkowska (MOS Augustów) trzecia.

1. miejsce – Luisa Charnyshova (Białoruś)
2. miejsce – Idalia Woźniak (Polska)
3. miejsce – Zuzanna Polkowska (Polska)

W finałach skoków w kategorii U15 Mateusz Wycisk (Zefir Bytom) zajął trzecie miejsce.

1. miejsce – Kiryl Lapkouski (Białoruś)
2. miejsce – Yuval Asher (Izrael)
3. miejsce – Mateusz Wycisk (Polska)

Drużyna Juniorów U19 w składzie Idalia Woźniak (Ski-Line Szczecin), Zuzanna Polkowska (MOS Augustów), Konrad Zawadzki (MOS Augustów), Konrad Oborski (MOS Augustów), Jakub Nowakowski (Ski-Line Szczecin) wywalczyła brązowy medal.

1. miejsce – Białoruś
2. miejsce – Niemcy
3. miejsce – Polska

Medale Seniorów - ME w Narciarstwie Wodnym za Wyciągiem:

Drużyna Seniorów O35 w składzie Michał Moś (Zefir Bytom) i Michał Kędrak (KNW Jaworzno) walczyła brązowy medal.

1. miejsce – Niemcy
2. miejsce – Izrael

Wśród Seniorów (O35) srebrny medal w jeździe figurowej wywalczył Michał Moś (Zefir Bytom).

1. miejsce – Andreas Hillenbrand (Niemcy)
2. miejsce – Michał Moś (Polska)
3. miejsce – Rolf Schiewe (Niemcy)

Michał Kędrak (KNW Jaworzno) był drugi w skokach w kategorii O35.

2. miejsce – Michał Kędrak (Polska)
3. miejsce – Thorsten Jelonnek (Niemcy)

Michał Kędrak (KNW Jaworzno) w kategorii O35 został też medalistą w trójkombinacji (slalom, jazda figurowa, skoki).

2. miejsce – Thorsten Jelonnek (Niemcy)
3. miejsce – Michał Kędrak (Polska)

W Mistrzostwach Europy Juniorów i Seniorów wystartowało ponad sześćdziesięciu zawodników z Austrii, Białorusi, Izraela, Niemiec, Holandii, Ukrainy, Słowacji i Polski.

W dniach 15-17 września w tym samym miejscu (WOSiR Szelment) odbędą się Mistrzostwa Europy w kategorii Open. Polskę będzie reprezentowało sześciu zawodników.

string(3321) "

" ["id"]=> string(4) "1138" ["intro"]=> string(236) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(2) "pl" ["title"]=> string(89) "Dziewięć medali Polaków na Mistrzostwach Europy w Narciarstwie Wodnym za Wyciągiem!!!" ["url"]=> string(82) "dziewiec_medali_polakow_na_mistrzostwach_europy_w_narciarstwie_wodnym_za_wyciagiem" }