Artykuł

Kamil Borysewicz mistrzem Europy!

Kamil Borysewicz (Sparta Augustów) został mistrzem Europy w skokach na nartach wodnych za wyciągiem (kategoria Open). Polak wywalczył złoto podczas zawodów rozgrywanych w Alfsee (Niemcy).

Reprezentanci Polski medalową formę pokazali już w sobotnich eliminacjach. Wygrał je Kamil Borysewicz, który skoczył 57,5 m. Krzysztof Bernatowicz był trzeci z odległością 56,4 m. Naszych reprezentantów rozdzielił Słowak Alexander Vasko (56,7 m).

W niedzielnych finałach Kamil Borysewicz skoczył jeszcze dalej. Jego wynik to 60,5 m. Drugie miejsce zajął Białorusin Nikita Papakul (57,7m), a trzecie jego rodak Stsiapan Shpak (55,9m).

Krzysztof Bernatowicz (Ski-Line Szczecin) ostatecznie zakończył mistrzostwa na szóstej pozycji w finale uzyskując odległość 53,3m.

Przypomnijmy, że w sobotę polska drużyna narciarzy wodnych (kategoria Open) zdobyła srebrne medale. Polacy wystąpili w składzie: Anna Kazek (Zefir Bytom), Małgorzata Rutkowska (Sparta Augustów) , Dawid Kazek (Zefir Bytom), Kamil Borysewicz (Sparta Augustów), Krzysztof Bernatowicz (Ski-Line Szczecin) i Martin Gruca (Zefir Bytom). Nasz „srebrny zespół” wyprzedzili jedynie niezwykle silni Białorusini. Na trzecim miejscu zawody zakończyli Niemcy.

string(1133) "

" ["id"]=> string(3) "759" ["intro"]=> string(231) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(33) "Kamil Borysewicz mistrzem Europy!" ["url"]=> string(32) "kamil_borysewicz_mistrzem_europy" }