Artykuł

Medale MP w narciarstwie wodnym za motorówką rozdane

W Augustowie odbyły się ostatnie zawody z tegorocznego cyklu mistrzostw Polski w narciarstwie wodnym za motorówką. Tym razem rywalizacja toczyła się w konkurencji skoków. W kategorii Open niespodzianek nie było. Triumfowali reprezentanci miejscowej Sparty – Małgorzata Rutkowska i Kamil Borysewicz.

Kamil Borysewicz jako jedyny zawodnik podczas dwudniowej rywalizacji pokonał granicę 60 metrów. W sobotę skoczył 61,1 m. W niedzielnych finałach lądował bliżej (57,5m) ale to spokojnie wystarczyło do złota. Srebro wywalczył Erwin Zawadzki z MOS-u Augustów (52,9 m w finale), a brąz jego brat Konrad (43,3 m w finale).

Małgorzata Rutkowska, koleżanka Kamila Borysewicza z AKS Sparty, pewnie wygrała rywalizację kobiet na skoczni w Augustowie. W finale osiągnęła 36,1 m. Na podium stanęły obok niej Zuzanna Polkowska z MOS-u (27,7 m w finale) oraz Ewelina Cyl ze Sparty (27,1 m w finale).

W innych kategoriach triumfowali:

U14 chłopcy – Jakub Siedlarski (22,8 w finale)
U17 dziewczęta – Zuzanna Polkowska (27,8)
U17 chłopcy – Konrad Zawadzki (40,8)
U21 kobiety – Małgorzata Rutkowska (33,8)
U21 mężczyźni – Kamil Borysewicz (55,9)
O35 kobiety – Anna Gogola (25)

Zawody w Augustowie były ostatnim etapem rywalizacji w mistrzostwach Polski za motorówką. Wcześniej zostały rozegrane konkurencje: jazda figurowa (Sokółka 11-12.07), slalom (Szczytno, 24-26.07). W związku z tym po dzisiejszych finałach w skokach sędziowie mogli także ogłosić wyniki mistrzostw Polski w trójkombinacji.

W kategorii Open złoto wywalczyli: Anna Kazek (Zefir Bytom) i Wojciech Gogola (Zefir Bytom). W klasyfikacji drużynowej w „Openach” Zefir Bytom wyprzedził MOS Augustów i SkiLine Szczecin.

W innych kategoriach złote medale za trójkombinację zdobywali:

U14 chłopcy – Jakub Siedlarski (Zefir Bytom)
U17 dziewczęta – Idalia Woźniak (SkiLine szczecin)
U17 chłopcy – Konrad Zawadzki (Zefir Bytom)
U21 kobiety – Małgorzata Rutkowska (AKS Sparta)
U21 mężczyźni – Wojciech Gogola (Zefir Bytom)
O35 kobiety – Anna Gogola (Zefir Bytom)

Gratulujemy!

Pełne wyniki MP w narciarstwie wodnym za motorówką dostępne są TUTAJ.

string(2244) "

" ["id"]=> string(3) "730" ["intro"]=> string(351) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(2) "pl" ["title"]=> string(54) "Medale MP w narciarstwie wodnym za motorówką rozdane" ["url"]=> string(52) "medale_mp_w_narciarstwie_wodnym_za_motorowka_rozdane" }