Artykuł

Portimao lubi Polaków

W tej portugalskiej miejscowości, na początku maja tgo roku, na podium pierwszej rundy ME Skuterów Wodnych stanął Andrzej Wiśniewki. Wczoraj szóste miejsce w wyścigu wodnej Formuły 1, zaliczanym do mistrzostw świata, zajął Polak Bartłomiej Marszałek.

To była druga tegoroczna eliminacja cyklu UIM F1H2O. I trzeb przyznać, że zespół Polak może być z tego wyścigu bardzo zadowolony. Nasz jedyny zawodnik startujący w tych elitarnych zawodach motorowodnych, podczas sobotnich kwalifikacji wywalczył 9 pozycję. W niedzielnym wyścigu udało mu się przedrzeć o 3 miejsca do przodu i zakończył Grand Prix Portugalii na szóstym miejscu.

Tego dnia niedościgniony był Amerykanin Shaun Torrente. Aktualny Mistrz Świata, który startuje w barwach teamu Abu Dhabi, pokonał reprezentanta Zjednoczonych Emiratów Arabskich Thani Al Quemeziego oraz Szweda Jonasa Anderssona. Warto dodać, że w czołówce uplasowała się też koleżanka Marszałka z zespołu Emirates Racing – Marit Stromoy była piąta i przecięła linię mety 11 sekund przed Polakiem.