Artykuł

Znakomity weekend na Węgrzech w wykonaniu naszych zawodników

Kalendarz zawodów sportowych ułożył się tak, że w miniony weekend na Węgrzech odbył się dwie prestiżowe imprezy z udziałem naszych zawodników: 2. eliminacja ME Skuterów Wodnych (Levelek) oraz 2. runda wakeboardowego cyklu Golden Wake Tour (Gyor). Obie imprezy kończył się spektakularnymi sukcesami Polaków.

To był weekend „po węgiersku” w wykonaniu #TeamPoland!!!

W Grand Prix Węgier Skuterów Wodnych, która była też eliminacją mistrzostw Europy, trzykrotnie cieszyliśmy się z polskiego podium. Andrzej Wiśniewski wygrał klasę RUNABOUT GP1, Ania Jachimek triumfowała w klasie RUNABOUT GP4 Ladies, a trzecia w wśród kobiet była Amanda Karasek. W zawodach wystartowali też: Jacek Wasilewski – 11 w RUN GP1, Adam Wasilewski – 7 w RUN GP2, Konrad Wróbel – 10 w RUN GP2, Patryk Kolenda – 8 w RUN GP4.

Rewelacyjnie zaprezentowali się nasi riderzy podczas drugiej odsłony prestiżowego cyklu Golden Wake Tour. 8 x podium to historyczne osiągnięcie! W kategorii U15 wśród chłopców drugi był Patryk Łojek, a trzeci Klaudiusz Gwiazda. W tej samej grupie wiekowej wśród dziewcząt drugie miejsce zajęła Julia Łupij. Ta sama zawodniczka była trzecia w kategorii Open. Martyna Andrzejczak zajęła trzecie miejsce w kategorii U19 i drugie w kategorii wakeskate Open. Alaksandra Tomkowicz wygrała rywalizację w kategorii +30 i była czwarta w „openach”, a w kategorii +40 najlepszy był Marcin Maćkowski. Obok niego na drugim stopniu podium stanął Krzysztof Lasoń.

W zawodach wystartowali też: Kuba Kado - 10 w U15, Karolina Radziejewska - 4 w U15, Sandra Keller - 5 w Open, Arkadiusz Helsner - 4 w +40, Dominik Oberlan -7 w U19.

Gratulacje!

" ["id"]=> string(4) "1407" ["intro"]=> string(373) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(62) "Znakomity weekend na Węgrzech w wykonaniu naszych zawodników" ["url"]=> string(60) "znakomity_weekend_na_wegrzech_w_wykonaniu_naszych_zawodnikow" }