Artykuł

Znamy medalistów MP skuterów wodnych 2011!

Zalew Zegrzyński witał (pierwszą eliminacją)i żegnał (piątą)sezon 2011 skuterzystów wodnych, i okazał się niezwykle szczęśliwy dla miejscowych zawodników z klubu Jet Sport, którzy wywalczyli aż siedem medali mistrzostw Polski.

W dwóch klasach skuterów stojących: Jet Stock (JET S) i Jet Open (JET O) bezkonkurencyjny okazał się Artur Gniadek, przed kolegą klubowym Tomaszem Nowakiem, który dziś nad Zegrzem popłynął słabiej, jednak po pięciu eliminacjach jemu przypadł srebrny krążek. Brązowy medal MP dla Artura Jabłońskiego, który w ostatniej eliminacji także upodobał sobie trzecią lokatę w obu klasach.

W klasie skuterów siedzących RUNABOUT STOCK (RS) dziś, jak i w łącznej klasyfikacji, niepokonany Mateusz Stańczyk z GKS Jet Ski Team, przed Krystianem Domańskim z klubu Black Shadow i Jackiem Szubertem z Jet Sportu.

O włos młody chłopak z Gdańska nie zdobyłby dubletu najcenniejszych medali, dokładając złoto również w klasie RUNABOUT OPEN (RO). W V eliminacji lepszy był jednak Andrzej Wiśniewski z Black Shadow i to on został triumfatorem całego cyklu mistrzostw Polski. Srebro dla Mateusza Stańczyka, zaś brąz dla Dariusza Gryta, również z klubu Black Shadow.

Wśród pań, które w tym roku po raz pierwszy ścigały się w ramach klasy Runaboat Lady (RL), rywalizacja była niezwykle zacięta do ostatniego biegu. Na Zalewie Zegrzyńskim zwyciężyła zawodniczka GKS Jet Ski Team – Ewelina Sasin i to ona z 82 punktami została pierwszą mistrzynią Polski skuterzystek wodnych. Wyprzedziła o zaledwie trzy punkty Renatę Indę z Jest Sportu (dziś trzecią) i o cztery jej koleżankę klubową Alicję Grabowską.

string(1863) "

" ["id"]=> string(3) "108" ["intro"]=> string(269) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(2) "pl" ["title"]=> string(44) "Znamy medalistów MP skuterów wodnych 2011!" ["url"]=> string(41) "znamy_medalistow_mp_skuterow_wodnych_2011" }