Artykuł

Cezary Strumnik brązowym medalistą ME w klasie OSY400

Reprezentant Polski został trzecim zawodnikiem Europy podczas zawodów motorowodnych w Żninie, które odbyły się w dniach 24-25 czerwca. To drugi medal Cezarego Strumnika wywalczony na imprezie rangi mistrzowskiej w tym roku. Na początku czerwca zawodnik klubu Przygoda Chodzież został wicemistrzem świata

Przed mistrzostwami Europy w Żninie Cezary Strumnik zapowiadał walkę o złoto. Niestety, zawody rozpoczęły się dla niego pechowo. Podczas obowiązkowej kontroli po treningach czasowych okazało się, że jego łódka jest o 300 gramów za lekka. Z tego powodu została na niego nałożona kara i do pierwszego wyścigu Polak startował  z ostatniej pozycji. Ostatecznie, po fenomenalnej walce, wyprzedził kilku zawodników i na mecie był trzeci. Na trzecich pozycjach kończył też dwa kolejne biegi i dzięki temu stanął na najniższym stopniu podium Mistrzostw Europy.

Mistrzem Europy został aktualny mistrz świata Rasmus Haugasmagi (Estonia), a wicemistrzem Miroslav Bazinsky (Węgry).

- Nie ukrywam, że liczyłem na więcej. Trochę szkoda początku zawodów w Żninie. Gdyby nie ten mały błąd z wagą mojej łódki, to pewnie walczyłbym o jeszcze lepszą lokatę. Cieszę się z tego medalu, w końcu w jednym sezonie udało mi się wywalczyć dwa krążki na dwóch najważniejszych imprezach. Mam srebro mistrzostw świata i brąz mistrzostw Europy - podsumował Cezary Strumnik.

***
Przypomnijmy, że Cezary Strumnik 4 czerwca tego roku w niemieckiej miejscowości Traben – Trarbach został wicemistrze świata w klasie OSY400.

***

" ["id"]=> string(4) "1068" ["intro"]=> string(351) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(2) "pl" ["title"]=> string(55) "Cezary Strumnik brązowym medalistą ME w klasie OSY400" ["url"]=> string(53) "cezary_strumnik_brazowym_medalista_me_w_klasie_osy400" }