Artykuł

Henryk Synoracki tuż za podium MŚ w klasie O-125

Podczas zawodów rozgrywanych w San Nazzaro (Włochy) Polak zajął czwarte miejsce. Szanse na medal pokrzyżowała tym razem awaria silnika w trzecim wyścigu.

To była bardzo intensywna niedziela dla zawodników startujących w motorowodnych Mistrzostwach Świata klasy O-125. Organizatorzy zdecydowali, że wszystkie cztery wyścigi odbędą się właśnie dziś.

Dwa pierwsze biegi pozwalały nam z optymizmem myśleć o medalu. Henryk Synoracki dopływał dwukrotnie na trzeciej pozycji. W wyścigu numer jeden triumfował Włoch Daniele Frontoni przed Estończykiem Markiem Peebą, a w drugim znowu najszybszy był Frontoni tym razem przed swoim rodakiem Alexem Ziliolim. Trzeci start rozpoczął się dla nas znakomicie – Hennryk Synoracki prowadził, jednak awaria silnika (konkretnie pęknięty tłok) pozbawiła go szans na zwycięstwo. Co ciekawe, tego wyścigu nie ukończyło aż sześciu zawodników, w tym lider Daniele Frontoni. Tę próbę wygrał Estończyk Peeba przed Niemcem Probstem i Włochem Gardinim.

Cały czas mieliśmy szanse na medal, bo zgodnie z regulaminem, do końcowej klasyfikacji liczą się trzy najlepsze wyniki każdego zawodnika z czterech biegów.

W ostatnim dzisiejszym starcie Synoracki był znowu trzeci. To jednak było za mało… Złoto przypieczętował zwycięstwem Marek Peeba (1100 pkt). Srebro, mimo braku punktów w ostatnim biegu wywalczył Włoch Daniele Frontoni (800 pkt). Na najniższym stopniu podium stanął Alex Zilioli, który był drugi na mecie ostatniego wyścigu (łącznie 695 pkt). Henryk Synoracki Zakończył zawody z dorobkiem 675 punktów.

***
Jak przyznawane są punkty w wyścigach MŚ?

***

" ["id"]=> string(3) "673" ["intro"]=> string(192) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(50) "Henryk Synoracki tuż za podium MŚ w klasie O-125" ["url"]=> string(48) "henryk_synoracki_tuz_za_podium_ms_w_klasie_o-125" }