Artykuł

Patryk Bonder najlepszym zawodnikiem ME Formuły Przyszłości w KLASIE 3

Sześciu naszych reprezentantów walczyło w Niemczech (Duisburg, 24-27 lipca) w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy Formuły Przyszłości, czyli rywalizacji dla najmłodszych, początkujących motorowodniaków. Znakomicie w KLASIE 3 (wiek 12-13 lat) spisał się Patryk Bonder, który został najlepszym zawodnikiem w Europie.

Na sukces nastolatka z Polski w Mistrzostwach Europy złożyły się równe starty w obu konkurencjach. Patryk Bonder wygrał slalom równoległy i był trzeci w manewrowaniu. Łącznie zdobył 625 punktów. Sukces jest tym większy, że udało mu się wyprzedzić dwóch reprezentantów gospodarzy, Niemców Rona Bofingera i Maximiliana Spellmana.

Patryk Bondar oraz drugi Polak startujący w tej klasie Mateusz Misiak, byli bardzo blisko podium Mistrzostw Świata. Ostatecznie Misiak zakończył rywalizację na piątej, a Bonder na szóstej pozycji.

Warto odnotować także wyniki zespołowe, na które składały się noty pięciu najlepszych zawodników każdej reprezentacji narodowej ze wszystkich klas. Polska zajęła piąte miejsce w Mistrzostwach Świata i czwarte w Mistrzostwach Europy.

Co to jest Formuła Przyszłości?

Formuła Przyszłości to zawody stworzone specjalnie dla najmłodszych. Odbywają się one w pięciu klasach:

KLASA 1 (8-9 lat)
KLASA 2 (10-11 lat)
KLASA 3 (12-13 lat)
KLASA 4 (13-14 lat)
KLASA 5 (14-15 lat)

Zgodnie z regulaminem U.I.M. w mistrzostwach świata oraz kontynentów odbywa się rywalizacja indywidualna i zespołowa (każdy narodowy zespół liczy dwóch zawodników).

Zawodnicy startują na łodziach typu RIB wyposażonych w silniki przyczepne o mocy od 5 do 15 KM (w zależności od klasy).

W każdych zawodach wyznaczone są trzy etapy rywalizacji:
- trening, który jest obowiązkowy i odbywa się na wcześniej opisanej trasie
- manewrowanie, które składa się wiązania węzłów oraz sterowania łodzią na trasie manewrowej
- slalom równoległy, polegający na rywalizacji dwóch zawodników z tej samej klasy na wyznaczonych równoległych torach z bramkami (do przodu i na wstecznym wraz z cumowaniem).

***

" ["id"]=> string(3) "472" ["intro"]=> string(381) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> NULL ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(73) "Patryk Bonder najlepszym zawodnikiem ME Formuły Przyszłości w KLASIE 3" ["url"]=> string(70) "patryk_bonder_najlepszym_zawodnikiem_me_formuly_przyszlosci_w_klasie_3" }