Artykuł

Synoracki ze złotem, Zieliński ze srebrem motorowodnych Mistrzostw Europy w klasie O-175!

Znakomicie spisali się Polacy podczas motorowodnych Mistrzostw Europy w klasie O-175, które zostały rozegrane w Myśliborzu. Zwody wygrał Henryk Synoracki. Tym samym nasz doświadczony motorowodniak został najbardziej utytułowanym polskim zawodnikiem w historii! To jego 29. medal zdobyty na imprezie tej rangi (ME i MŚ).

Srebrny medal wywalczył Marcin Zielińsk (Szczeciński Klub Motorowodny LOK). Warto przypomnieć, że przed rokiem Zieliński był także Wicemistrzem Europy w klasie O-175.

Na najniższym stopniu podium (brązowy medal) stanął Węgier Atilla Hencz.

619

Zgodnie z regulaminem zawodów do łącznej końcowej noty punktowej były liczone wyniki trzech najlepszych wyścigów każdego zawodnika.

W mistrzostwach startował jeszcze jeden Polak. Sebastian Kęciński (Klub Sportów Motorowych i Motorowodnych w Trzciance) był ostatecznie szósty.

Jeszcze w tym miesiącu w Polce odbędą się motorowodne Mistrzostw Świata klasy OSY 400 (Chodzież, 27-29 czerwca). Serdecznie zapraszamy!

619

" ["id"]=> string(3) "413" ["intro"]=> string(377) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(2) "pl" ["title"]=> string(91) "Synoracki ze złotem, Zieliński ze srebrem motorowodnych Mistrzostw Europy w klasie O-175!" ["url"]=> string(87) "synoracki_ze_zlotem_zielinski_ze_srebrem_motorowodnych_mistrzostw_europy_w_klasie_o-175" }